אודות שחר כהן

אודות גולשי האתר

לפני שמדברים עליי, נדבר קצת עליך

הגלישה באתר תיהיה חוויה מעשירה ומלמדת עבורך אם:

 • מעניין אותך להבין על תת המודע והפסיכולוגיה האנושית
 • חשוב לך לעשות עבודת עומק רגשית ולא רק עבודה שטחית
 • היית רוצה להגיע ליותר תוצאות, הישגים, הגשמה
 • היית רוצה להרגיש יותר אושר, חיוניות, שמחה
 

הגלישה באתר תיהיה חוויה פחות מעשירה עבורך אם:

 • את/ה מחפש/ת פתרונות קסם וטריקים כמו "איך לעשות מיליון בשבוע"
 • את/ה מחפש/ת להשתמש בכלים לצרכים מניפולטיביים
 • התפתחות אישית וצמיחה בכלל לא מעניינים אותך
 • אם המילים רגשות, אושר והגשמה הן גסות ומחוץ ללקסיקון
 

אז מה "פסק הדין"  אנחנו מתאימים?
אם כן, מצוין, שמח שהגעת הנה, יהיה לך הרבה מה להרוויח
ולכן אני מזמין אותך להצטרף עכשיו לקבוצת האנשים המדהימים שכבר עוקבים אחרי התכנים באתר

הדרך המומלצת לקבל עדכונים על תכנים איכותיים היא בקבוצת ה-WhatsApp בה אשלח פעם בשבוע משפט השראה + סרטון ומאמר שיעזרו לכם לפתוח את השבוע עם חיוך ומוטיבציה.

לחצו כאן כדי להצטרף כבר עכשיו

אפשר גם להכניס פרטים כאן כדי להצטרף לניוזלטר

איך הגעתי לתחום

מגיל צעיר נחשבתי לחוקר, הסקרן שמתעמק בדברים, היו זמנים בהם חשבתי שאקדיש את חיי לפיזיקה וגילוי סודות הטבע. התפנית התרחשה, כשנחשפתי לספרים על פסיכולוגיה ורוחניות והבנתי שרק מגילוי העולם הפנימי אפשר להגיע לאושר בר קיימא.

התאהבתי בתחום ובהתחלה הייתי כמעט אובססיבי ללימודים, אני מאמין שרק בעשור האחרון התעמקתי באלפי ספרים והשקעתי אלפי שעות בקורסים ולמידה של תחומי הפסיכולוגיה על כל גישותיה, תורות רוחניות, וכמובן זרמים רבים בהתפתחות האישית המעשית.

 

למזלי בשלב מוקדם בחיי פגשתי מורים יקרים שלימדו אותי

4 עקרונות זהב ללמידה והתפתחות

 1. באוקיינוס יש הכי הרבה מים, כי הוא הכי נמוך – הישאר עניו ולמד מכולם.
 2. הכוח הוא לא בכמות הידע, אלא ביישום שלו.
 3. הרבה יותר מתוצאות והישגים, ההצלחה האמיתית היא אושר והגשמה.
 4. מטרת ההתפתחות האישית היא להיות מסוגל לתרום מעצמי ולשרת את האחרים ברמה גבוהה יותר. עליי לשמור על מוטיבציה זו בכל פעולה בדרך והיא חייבת לבוא לידי ביטוי ממשי תוך כדי התהליך, על ידי כך שאיכות חייהם של הסובבים אותי משתפרים.
 

ככל שהקפדתי על הכללים הללו, אכן תוצאות בלתי שגרתיות החלו להגיע והחיים נהפכו ליותר קסומים, לכן גם כיום (וגם בעתיד) אני תופס את עצמי קודם כל כתלמיד.

בו זמנית, היה לי ברור שאם מטרת ההתפתחות היא לתרום ברמה גבוהה יותר, הגיע הזמן להיות גם בעמדה שנותנת ומעבירה הלאה. בתור התחלה הפלטפורמה הטובה ביותר מבחינתי לעשות זאת הייתה ה-NLP. אמנם כבר אז הכרתי שיטות רבות נוספות ולמדתי ללא הפסקה, אך ה-NLP הייתה האחת השיטות היעילות ביותר ושמאפשרת לאנשים להפיק תוצאות מהר, לכן בחרתי להתמקד בה.

 

הניסיון שלי ב-NLP 

התחלתי בקטנה עם הרצאות וקורסים איפה שרק הזמינו למשל נל"פ במרכז הבינתחומי IDC, השלמת נל"פ למנטורים עסקיים ב-SALESMASTER וגם העברתי סמינרים ואירועים מיוחדים, בניהם אירועים של הרצאות בסגנון טד שהתמקדו בנושאי התפתחות אישית.

עם הזמן התפתחתי ומיקדתי את עיקר האנרגיה בללמד קורסי NLP Practitioner, Master & Trainer במכללה הגדולה בארץ ללימודי NLP. העברתי מאות שיעורים לאלפי תלמידים וגם זכיתי להדריך ולעבוד עם צוות מרצים מדהימים ומוכשרים. בנוסף, כתבתי בשותפות, שלושה ספרי לימוד מלאים של קורסי NLP שממשיכים לשמש אלפי תלמידים בשנה.

כמובן שבמשך כל התקופה הזאת עבדתי עם השיטה גם באחד על אחד, כלומר תהליכים אישיים.

 

מה אני עושה כיום – NLP משולב מדיטציה וסדנאות עומק

גם בתקופה שהתמקדתי ב-NLP הקפדתי כל הזמן (וממשיך) ללמוד ולהתפתח בתחומי ידע מגוונים ונרחבים ועם השנים, כשצברתי ניסיון וביטחון, הרשתי לעצמי להרחיב את תחומי הסדנאות והתכנים ולהשתמש בגישות ושיטות נוספות. זה לא במקום ה-NLP, אלא משהו שנותן רבדים נוספים.

אחד הדברים שהכי משכו אותי, היה לעשות סדנאות מדיטציה, שבהן גם לומדים ידע פסיכולוגי מעמיק על הנפש והרגשות וגם משתמשים בטכניקות מתקדמות שפותחו במשך אלפי שנים במסורות רוחניות ברחבי העולם. 

גיליתי שאנשים צמאים לעבודת עומק, לשחרר את החסמים הרגשיים שמוסתרים מתחת לשכבות של הדחקה. גיליתי שגם אנשים שנראים כלפי חוץ כריזמטיים והישגיים, הרבה פעמים מרגישים לא שלמים עם עצמם בפנים ולא מסופקים מהחיים. בנוסף הבנתי שרוב עולם ההתפתחות האישית לא נותן את הכלים לעבודת המצולות הרגשית, לכן החלטתי לשים על כך את הפוקוס יותר מאשר על כלים אימוניים שגרתיים.
 
ופיתחתי קורס NLP שהוא הכשרה מלאה בשיטה וגם כולל תכנים מעבר ל-NLP הסטנדרטי ומשלב גם עבודת עומק רגשית וגם הנחיה מדיטטיבית ועוד פיתוחים ייחודיים. 
 
כמו כן, יש לי מספר קורסים דיגיטליים. הפופולריים והמומלצים הם על ביטחון עצמי ועל התמדה.
 

מה הייעוד שלי ואיך הוא מתקשר אליך

בסוף אני לא חסיד של אף שיטה, השיטות והכלים יכולים להשתנות במשך השנים בהתאם לדברים שאלמד במסע שלי, והם לא העיקר, הם רק האמצעי שבחרתי בשלב מסוים בחיי כדי להגשים את הקריאה הפנימית שלי ואת הייעוד.

והייעוד שלי אינו להעביר ידע או להפיץ תורות מסוימת, היעוד הוא להעביר תובנות מלב אל לב, ליצור טרנספורמציה ושינוי חיובי בחיים של אנשים ולאפשר להם להשיג את התוצאות שהם רוצים ולחיות מתוך תחושה של אושר ושליחות. 

אז דעו שאם אתם באים ונתרמים מהתכנים ומהקורסים, אם זה עוזר לכם לקדם את חייכם בצורה חיובית, אני חייב לכם תודה, כי אתם עוזרים לי להגשים את הייעוד.

מקרב לב

שחר

כדי להצטרף לניוזלטר השאירו פרטים כאן

דילוג לתוכן