מה זה אימון אישי

החלטת לעבור תהליך של אימון אישי?

מצוין אני כאן בשבילך ואשמח לעזור
מלאו את הטופס וקבלו מיד את כל הפרטים (כולל עלויות)

*הכל ישלח אליך למייל באופן מיידי ומשם נוכל להמשיך ולדבר 🙂

 

צרו קשר

מדריך מקיף על אימון אישי (קואצ'ינג) וסוגי טיפול נוספים

אם אתם מתבלטים האם אימון אישי או טיפול מתאים לכם, המדריך הזה הוא עבורכם.

במדריך נענה על שאלות חשובות רבות בניהן:

 • מהו אימון אישי
 • מהו אימון משולב NLP
 • על מה אפשר לעבוד בתהליך של אימון אישי
 • מתי עדיף אימון ומתי עדיף פסיכולוג?
 • מה היתרונות של האימון ומה היתרונות של הפסיכולוגיה.
 • מתי עדיף לעשות קורס ומתי עדיף אימון אישי

 

למה אימון אישי ולא טיפול אישי?

בואו נדבר "דוגרי" ונשים את הקלפים על השולחן, המונח "טיפול" הוא לא "משהו"

על פי הגישה ההומניסטית של קארל רוג'רס וגם על פי ה-NLP אנשים לא צריכים שיטפלו בהם ולא צריכים שיתקנו אותם, כי הם לא מקולקלים, הם עובדים מצוין (פשוט לא תמיד בכיוון הנכון :)). 

התפיסה הזו מניחה שבתוך כל אדם טמונה עוצמה גדולה ויש לו את הפוטנציאל לייצר החיים שהוא חפץ בהם. כל מה ש"מטפל/מאמן" עושה הוא לאפשר לאדם להתחבר לעוצמות שבו, למצוא את הכיוון הנכון בשבילו ולייצר גישה למשאבים הפנימיים שכבר קיימים בו.

ולכן עדיף להשתמש במילה אימון אישי מאשר טיפול.

ועוד יותר מעדיף את המונח אימון אישי משולב NLP כמו שמסובר ממש בפסקה הבאה.

אימון אישי

מהו אימון אישי משולב NLP?

אימון אישי משולב NLP שונה מאוד מתהליך אימון (קואצ'ינג) רגיל.

בעוד שהאימון הקלאסי מתמקד בדברים שנמצאים יחסית על פני השטח כמו:

אימון אישי בשיטת NLP, גם כן מתייחס לכל אלו, אך בו זמנית נכנס הרבה יותר עמוק ונוגע ברבדים רבים נוספים כמו עבודה עם רגשות, שבירת אוטומטיים, שחרור אמונות שורש, ושינוי ברמת תת המודע.

השילוב בין השיטה המתדולוגית של הקואצ'ינג והטכניקות הייחודיות של ה-NLP מאפשרות להפיק תוצאות משמעותיות ומהירות יותר. 


איך אימון אישי ו-NLP משלימים אחד את השני?

כמו שהסברנו ל-NLP יש יתרון גדול בעבודה שורשית דרך תת המודע ויש לו כוח ליצור שינוי הרגלים מהיר, שינוי בדפוסים רגשיים, שחרור משקעי עבר ועוד.

אך החיסרון של ה-NLP הוא שאין בו תהליך מובנה ומאורגן ולכן אנשים שלומדים NLP בלי אימון הם כאלו שיש להם ארגז כלים ענק ואפקטיבי, אבל הם לא תמיד יודעים מתי להשתמש באיזה כלי.

האימון האישי חורט על דגלו סדר ותהליך, הוא נותן לאדם מתווה ברור, מסודר ומדורג, אך החיסרון שלו הוא שחסרים בו את הכלים לעקור מחסומים רגשיים מהשורש, אין לו את היכולות לחסל את האמונות המגבילות השורשיות ודפוסי העבר המעיקים.

ניתן לומר שהאימון נותן לכם מפת דרכים מפורטת וכלי רכב עוצמתי לנוע איתו קדימה אל היעד. וה-NLP מאפשר לכם לסלול כבישים ולבנות גשרים גם במקומות הקשים ביותר למעבר ולשפצר את הרכב שיהיה יעיל בהרבה.


על מה אפשר לעבוד במפגשי אימון משולב NLP?

הסברנו שהאימון נותן דרך ברורה וה-NLP מאפשר ליצור שינוי פנימי עמוק דרך הרגש והלא מודע. לכן באימון מסוג זה אפשר לעבוד כמעט על כל בעיה או מטרה:

לדוגמה אפשר:

 • ליצור הרגלים אפקטיביים ואורח חיים בריא.
 • לבנות ביטחון עצמי חזק ולשפר את הדימוי העצמי.
 • להתגבר על התמכרויות והרגלים הרסניים.
 • לשנות דפוסי חשיבה שליליים ולפתח חשיבה חיובית.
 • להתחבר אל הייעוד והתשוקה בחיים.
 • לעצב מטרות בצורה מדויקת שתייצר מוטיבציה והתמדה
 • לצאת מדיכאוןריקנות או מחוסר סיפוק.
 • להתגבר על פחדים, פוביות, חרדה חברתיתהתקף חרדה.
 • לשחרר משקעי עבר וזיכרונות כואבים.
 • להגיע לביצועי שיא ופרודוקטיביות.
 • ועוד ועוד

למעשה כמעט כל תהליך שאתם יכולים לחשוב עליו מתאפשר בצורה טובה דרך השילוב בין NLP לאימון.

 

מתי עדיף אימון אישי ומתי עדיף פסיכולוג?

עכשיו עולה השאלה, מה בנוגע לפסיכולוגיה האם לא עדיף ללכת לפסיכולוג?

בתור מי שאמנם אינו פסיכולוג, אך מכיר את העולם הזה לעומק, גם דרך האוניברסיטה וגם דרך מאות ספרים וקולוגות פסיכולוגיים קליניים שיצא לי להעביר איתם שעות ארוכות בשיחות מקצועיות, אני רוצה להתייחס לשאלה הזו ברצינות.

אני רוצה להשוות בין אימון לבין טיפול פסיכולוגי ב-4 קטגוריות חשובות ואשתדל לתת דעה אובייקטיבית ככל האפשר על היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

אמנם יש לי הטיה מסוימת לטובת ה-NLP, זה ברור. ויחד עם זאת הדעה שלי יחסית נקיה, בגלל שבניגוד להרבה מאמנים, אין לי התנגדות לפסיכולוגים ולמעשה הרבה מהידע שלי מגיע דרך תחומים אקדמאים ומחקריים. יש לי אהבה לפסיכולוגיה, ובעבודה שלי בקליניקה אני נעזר בתיאוריות וכלים פסיכולוגיים באופן יום יומי.

 

טיפול פסיכולוגי VS אימון אישי – אמינות המאמן/ מטפל

היתרון של טיפול פסיכולוגי

אחד היתרונות של פסיכולוגים על מאמנים, או שאם אתם הולכים לפסיכולוג מורשה, אתם יכולים לדעת בוודאות שיש לו תואר ראשון, תואר שני והתמחות. כלומר הוא כבר הרבה שנים לומד את התחום, מדובר באדם רציני ומלומד.

לעומת זאת, מאמן יכול לעשות קורס של חצי שנה ולקבל תעודה, זו בעיה שמציפה את השוק בהרבה מאמנים בינוניים, ולכן אם אתם הולכים למאמן חשוב שזה יהיה מישהו שאתם סומכים עליו ויודעים שיש לו ידע וניסיון או שלפחות קיבלתם עליו המלצה מאדם שאתם סומכים עליו.

כלומר במידה ובחרתם תהליך אימון, עליכם יותר להקפיד שתהיה עליו המלצה ושבחרתם את האדם הנכון.

 

היתרון של אימון אישי (קואצ'ינג) משולב NLP 

עם זאת גם לאימון יש בקטגוריה הזו יתרון, כי הרי פסיכולוג שמסיים לימודים של 7 שנים, לא באמת צובר 7 שנים של ניסיון טיפולי. למעשה, התואר בעיקר מעיד שמדובר באדם חכם שיודע ללמוד חומר תיאורטי ושיש לו שכל חריף וסבלנות לקרוא מאמרים וללמוד סטטיסטיקה (כן יש מלא קורסים בניתוח סטטיסטי).

ברגע שהפסיכולוג יצא לשוק, מעצם התעודה שלו אנשים נוטים לסמוך עליו, כאשר בכלל לא בטוח שהוא מוכשר בטיפול ומתן יחס אנושי וחם. התואר בהחלט מעיד שמדובר באדם חכם ובעל משמעת עצמית חזקה, אבל זה לא בהכרח מעיד על כישורי הטיפול.

לעומת זאת, אם אתם מכירים מאמן שהצליח, אתם יכולים לדעת בוודאות שהוא הצליח בזכות כישרון האימון שלו ולא בזכות התעודה, כי ממילא אף אחד לא מתרשם במיוחד מתעודת אימון. 

ובנוסף לכך השוק מוצף במאמנים, ואם מישהו הצליח בתוך השוק המוצף, אתם יודעים שהוא בולט בזכות יכולותיו לעזור לאנשים וליצור תהליכי שינוי, ובטח לא בזכות התעודה שלו.

אתם יודעים שהאדם הזה עבר את הסינון האגרסיבי של השוק.

אימון אישי - קואצ'ינג

טיפול פסיכולוגי VS אימון אישי – אמינות השיטה

שיטות פסיכולוגיות נבדקו באופן סטטיסטי ומחקרי. ולכן במובן הזה יש להן אמינות גבוהה יותר.

אולם, עלינו לזכור שהמחקר גם מגביל, כי לא כל כך קל לחקור טיפול פסיכולוגי רגשי באופן אמפירי. כתוצאה מכך זה גורם לפסיכולוגים לחקור לאו דווקא את השיטות הכי טובות, אלא את השיטות שאפשר לחקור ולתרגם לנתונים ומספרים.

כמו כן, תהליכי המחקר לוקחים שנים רבות, כי כל פעם צריך לבודד משתנים ולהשתמש במדגמים גדולים על מנת לקבל מובהקות סטטיסטית.

שיטות אימוניות אמנם לא נבדקו מחקרית, אך הן נבדקו במבחן התוצאה. ולעיתים מדובר במבחן טוב יותר.

ויש פה יתרון נוסף, יש דברים שמאוד קשה לחקור בכלים מדעיים, כמו טיפולים שעובדים עם תת המודע והרגשות ולכן גישות פסיכולוגיות נוקשות במבחינה מחקרית עלולות לפספס את הכלים האלו, אבל זה לא אומר שהם לא טובים.

 

מה גזר הדין?

לשתי השיטות יש יתרונות. אם בחרנו אימון משולב עלינו להיות מעט זהירים יותר ולבדוק מי המאמן.

אבל אם מצאתם שיטת אימון שהתנסיתם בה וזיהיתם שהיא טובה לכם, אין שום בעיה שתשתמשו בה ולמעשה היא כנראה תהיה פרקטית ומעודכנת יותר, כי אין חיכוך בירוקרטי .

 

טיפול פסיכולוגי VS אימון אישי – הפרעות נפשיות מורכבות

בכל מה שקשור להפרעות נפשיות מורכבות, ואני מתכוון לכאלו שמוגדרות הפרעות נפשיות על פי ה-DSM, לא על אדם שחושב שיש לו מלא בעיות.

במקרים אלו עדיף ללכת לפסיכולוג או פסיכיאטר, כי רוב המאמנים פשוט לא מתעמקים בסוגים אלו של הפרעות.

חשוב להגדיר מה הכוונה בהפרעות מורכבות, כי גם אם יש לכם OCD, נטייה לדיכאון, התקפי חרדה, נטייה להתמכרויות ואפילו טראומות, אלו אומנם דברים מורכבים שדורשים התייחסות רצינית, אבל שילוב של כלי אימון ו-NLP בידיים של מנחה בעל ניסיון של שנים, בהחלט יכול לספק את התשובה.

שוב אני מדגיש, במקרים אלו, חשוב יותר להקפיד שלמאמן יהיה ניסיון משמעותי. זה לא כמו ללכת למישהו שיעזור לכם לסדר את הלו"ז ולהציב מטרות.

בכל אופן, אם מדובר בסכיזופרניה, או דיכאון מג'ורי עם נטייה חזקה לאובדנות, וכל מיני מקרים, שהאדם נמצא במצב קשה ושאין ממש עם מי לדבר, אלו מקרים שפסיכיאטר או פסיכולוג יותר מתאימים למשימה.

 

טיפול פסיכולוגי VS אימון אישי – מהירות התהליך

מבחינת מהירות התהליך כאן יש יתרון גדול לאימון, מכיוון שהאימון חורט על דגלו להיות אפקטיבי ומכוון מטרה. זו ממש הנחת יסוד.

בעוד שטיפול פסיכולוגי קלאסי אינו מכוון מטרה ספציפית ואינו מוגדר בזמן. (למעט טיפול CBT, שבפועל הוא יותר דומה לשיטת אימון מאשר לפסיכולוגיה קלאסית, ורוב המאמנים הרציניים מכירים את העקרונות והכלים המרכזיים של ה-CBT, לכן איני מתייחס אליו כשאני כותב טיפול פסיכולוגי).

 

כמה זמן לוקחים תהליכי אימון אישי?

כשאתה אומר תהליכים מהירים למה אתה מתכוון?

מהיר זה מאוד תלוי בהיקף הבעיה ובהיקף המטרה.

אם הבעיה ממוקדת כמו פוביה או פחד ספציפי, התהליך יכול להיות מפגשים בודדים ואפילו מפגש אחד.

אבל רוב התהליכים הם יותר מורכבים וכוללים עבודה מעמיקה על ביטחון עצמי, שינוי הרגלים, חיבור לחזון אישי ובניית תוכניות עבודה.

תהליך כזה על אף שהוא נשמע הרבה עבודה, לוקח בממוצע 12 מפגשים.

כן, 12 הוא מספר זהב שהרבה מאמנים אוהבים לתת.

כמובן שאחרי שמפיקים תוצאות, לרוב רוצים להמשיך לעבוד על עוד תחומים ולהמשיך לעבור אימון או ללמוד קורסים של התפתחות אישית, אבל זה אחרי כבר הפקתם תוצאות ואתם מרגישים את השינויים והתועלת.

למען האמת, אני יכול לומר לכם שהרבה פעמים עשיתי תהליכים מורכבים על חרדה חברתית, ביטחון עצמי, מטרות וכ"ו,  גם ב-5 פגישות, אבל זה גם תלוי ברמת המוכנות של האדם וכמה הוא מגיע לעשות עבודה.

אהה ואגלה לכם סוד, יש לי "צ'יט לא פייר שמקצר את התהליך" אני נותן למתאמנים שלי את הקורס הדיגיטלי NLP לביטחון עצמי, ולכן השינוי מתרחש יותר מהר מתהליך רגיל.

 

השאלה החשובה היא "מי" ולא "מה"

חשוב להדגיש שהרבה יותר חשוב מהשיטה שבחרתם, זה מי המאמן/ מטפל שבחרתם.

יש פסיכולוגים מצוינים ויש מאמנים מצוינים, והחכמה היא למצוא את מי שאתם מתחברים אליו. ברגע שמצאתם מאמן טוב, זה פחות משנה השיטה שבה הוא משתמש הוא כבר יידע איך לקדם אותכם ולעזור לכם. ממילא המטפלים הטובים לומדים מלא קורסים ושיטות ואין להם רק שיטה אחת.

 

האם עדיף לעבור אימון אישי או שעדיף קורס?

היתרונות של קורס הוא שקורס נותן לכם כלים לכל החיים, וכמו כן אתם נחשפים לתכנים במשך הרבה יותר שעות, לכן באופן כללי עדיף קורס.

עם זאת, אימון אישי כשמו הוא אישי וממוקד בכם, ולכן הוא פותר מהר יותר את הבעיות ומשיג מהר יותר את המטרות.

יש מצבים שבהם תמיכה ממקצוען בתחום נחוצה, ואפילו אנשים שמכירים שיטות של "עזרה עצמית", שצברו ידע והשיגו תובנות עדיין צריכים להיעזר בהנחיה חיצונית כדי ליצור את ההבדל הקטן שמאפשר פריצת גבולות.

גם אני בתור מי שמחזיק בתעודות רבות, הכשרתי אלפי מאמנים ב-NLP ואימנתי מאות אנשים, עדיין משתמש בייעוץ/אימון והנחייה של מקצוענים כשאני מרגיש צורך.

 

היתרונות שבשילוב אימון אישי וקורס דיגיטלי

האמת שהכי טוב זה לשלב בין קורס ובין אימון אישי. הבעיה היחידה היא שקורס הוא דבר יקר שגוזל הרבה זמן וגם אימון דבר יקר. ולכן רוב האנשים אינם יכולים להרשות לעצמכם לעשות את שני הדברים בו זמנית.

אני הצבתי לעצמי למטרה לפתור את הבעיה הזו ולאפשר לאנשים לעבור גם אימון וגם קורס בהשקעה מועטה יחסית של זמן וכסף.

 

הפתרון המושלם לאימון + קורס במחיר נוח

במשך שנים רבות ניסיתי להבין מהם האלמנטים באימון שחוזרים על עצמם ושאפשר להעביר אותם בצורה דיגיטלית.

לאחר שהגעתי למסקנה מהם אותם כלים ומשימות ש:

 1. חוזרים על עצמם בכל תהליך.
 2. כל אחד יכול לעשות עם עצמו ללא צורך בהנחיה אישית

צילמתי קורס שנועד להשלים תהליך של אימון אישי ולהפוך אותו לפי 10 יותר אפקטיבי.

הקורס נקרא NLP לביטחון עצמי, אך בפועל הוא תהליך של אימון אישי מצוין שתומך בכל תהליך.

יש גם קורס של NLP להתמדה ומשמעת עצמית שעוסק באספקטים אחרים.

כל מי שעובר אימון אישי איתי מקבל ביחד עם התהליך גם את הקורס, כך שבפחות פגישות אפשר להשיג יותר. והתוצאות מדברות בעד עצמן. התהליכים המשולבים מפיקים יותר תוצאות, חד משמעית.

 

האם אפשרי לעבוד איתי באופן אישי?

התשובה היא כן, אני אוהב לאמן ולעזור לאנשים ומקדיש כל יום זמן לאימונים אישיים.

אבל יש בעיה… אני מקבל הרבה יותר פניות ממה שניתן להכיל.

לכן כדי לעבוד איתי באופן אישי אתם צריכים להיות נחושים 🙂

בכל מקרה, גם אם לא נעבוד יחד, יש לי פתרון מצוין.

אני בשמחה אפנה אתכם למאמנים ומטפלים טובים שאני סומך עליהם

המטרה שלי זה שמי שפונה אליי, אדע לתת לו את המענה, גם אם המענה הוא לא אני.


אז בשורה התחתונה כל האופציות לגמרי פתוחות בפניכם,

גם לעבוד איתי (דורש נחישות) גם להצטרף לקורס וגם שאפנה אתכם למאמנים שאני סומך עליהם.

מלאו כאן את הטופס, כיתבו על מה הייתם רוצים לעבוד

ותקבלו מיד מייל עם כל הפרטים (כולל עלויות)

ומשם תוכלו גם להגיב ולכתוב לי.

 

צרו קשר

דילוג לתוכן