שפת גוף של ביטחון עצמי – 9 כללים שיגרמו לכם לשדר ביטחון בשפת הגוף

הקשר בין שפת גוף וביטחון עצמי הוא הדוק, כל כך הדוק עד כדי שבלי שפת גוף נכונה, היכולת שלך להרגיש בטוח בעצמך ולשדר ביטחון לסביבה יורדת ברמה משמעותית ולעיתים אפילו לא קיימת.

במאמר זה אתן לכם את הטיפים היעילים ביותר שיעזרו לכם לשדר ביטחון עצמי דרך שפת הגוף, כאשר היתרון הגדול ביישום הטיפים האלו הוא שזה לא רק משדר לסביבה ביטחון, אלא יגרום גם לכם להרגיש יותר ביטחון פנימי, מכיוון שיש קשר דו כיווני בין שפת גוף לבין רגש, כמו שהסברתי לעומק במאמר על חרדה חברתית.

החשיבות של שפת גוף לביטחון העצמי

לפני שנצלול לטיפים שיעלו לך את הביטחון העצמי בעזרת שפת גוף, בואו נבין את החשיבות: תקשורת בין בני אדם מועברת בעזרת שלוש כלים עיקריים. שפת גוף, טונציה ומלל כאשר על פי המודל הפופולרי שפת גוף תופסת כ-55% מהרגש בתקשורת, טונציה 38% והמלל 7% בלבד.

זאת אומרת שאם אנחנו רוצים לשדר ביטחון, זה כמעט לא מושפע ממה שאנחנו אומרים, אלא בעיקר מאיך אנחנו אומרים וזה למה הרבה פעמים יש אנשים שאתם יודעים שהם מדברים שטויות ולא מומחים בתחומם, ועדיין כשהם פותחים את הפה כולם מקשיבים להם והם מצליחים להוביל ולהנהיג. למה? בגלל שהם יודעים לדבר בביטחון.

אז תחשבו מה יקרה שאתם גם תגידו דברי טעם, אבל גם תדעו להשתמש בשפת הגוף ובטונציה הנכונה כדי להעביר את המסר, זה יגרום לכך שיקשיבו לכם הרבה יותר.

כמובן, יהיה מנותק מצידי להגיד שהדבר היחיד שחשוב בקשר בין בני אדם הוא שפת גוף אבל המסר פה הוא חד משמעי: בעולם בו התקשורת בין אנשים מושפעת בעיקר מטונציה ומשפת גוף, אנחנו מחוייבים להבין את הקשר העמוק הזה וליישם את הכללים של שפת גוף וביטחון עצמי

אתם תראו שזה ישפיע על כל סוגי מערכות היחסים וזה מה שיכול לעשות את ההבדל בראיון עבודה, בדייט, בפגישה עסקית, אין מה לעשות שפת הגוף היא מה שיקבע במידה רבה כמה אנשים מעריכים אתכם, אפילו יותר ממה שאתם אומרים.

אז הנה 9 הכללים לשפת גוף של ביטחון עצמי:

כלל 1# לשפת גוף של ביטחון עצמי

עשו את הצעד הראשון באינטראקציה

כשאתם פוגשים אדם חדש שלא הכרתם עד היום, שלחו את היד שלכם כלפיו ראשונים. אם זו סיטואציה שאתם אמורים לתת לו חיבוק אז לכו לתת לו חיבוק לפני שהוא ניגש אליכם*.

הכוונה פה היא לא לקפוץ עליו כאילו אתם בתחרות, אלא לעשות את זה ישר בלי לפחד. לקבוע את הקצב.

שפת גוף מהסוג הזה משדרת שאתם אדם החלטי, אדם עם ביטחון עצמי שיודע מה נכון ולא מפחד לעשות את זה. אתם לא חוששים מתגובה עוינת מהצד השני ולכן עושים את הדברים כמו שאתם רואים לנכון.

*כמובן זיכרו שסוג התקשורת והמגע תלוי בסיטואציה ובהקשר, אין משהו שנכון תמיד, הרעיון פה הוא עצם היוזמה וההובלה.

כלל 2# לשפת גוף של ביטחון עצמי

שמרו על קשר עין

קשר עין הוא סופר משמעותי כשמדברים על השילוב של שפת גוף וביטחון עצמי.

היכולת לשמור קשר עין במהלך שיחה היא לא פשוטה לרוב האנשים, מבט לתוך העיניים של הצד השני גורם לנו לחלקינו להרגיש מאויימים הרבה פעמים. רוב האנשים לא מכירים בכך, כי זה נמצא במקומות תת מודעים אצלינו במוח אבל זו הסיבה שלרוב אנשים מורידים את העיניים במהלך השיחה.

מהצד השני ברור שלא צריך לבהות בעיניים של האדם שעומד מולכם, זה יכול להתפרש כהתנהגות מוזרה. הנוסחה אומרת שאתם צריכים לשמור על קשר עין ב-80% מזמן השיחה. 

אז איך תשמרו על קשר עין שישלב שפת גוף וביטחון עצמי? בהתחלה יהיה לכם קשה יותר לשמור על קשר עין ממושך, תרגישו קצת לא נעים, אבל תעמדו בזה ותזכרו שככה תשדרו ביטחון ויושרה (כן, אדם ששומר על קשר עין מתמשך מתפרש אצלינו כאדם ישר, לא מסתיר דבר). פשוט שמרו על קשר עין רוב השיחה, ואל תברחו.

את הדגש חשוב שתשימו בתחילת האינטראקציה, ברגעי המפגש עם אדם חדש שימו לב ששם אתם שומרים על קשר עין איכותי. למה דווקא בתחילת מפגש עם אדם חדש? כי זה המקום ליצירת הרושם הראשוני שהוא הדבר שלא שוכחים עלייך. שמרו על רושם ראשוני עוצמתי בעזרת קשר עין ותעלו את הביטחון העצמי שלכם בצורה משמעותית.

כלל 3# לשפת גוף של ביטחון עצמי

הגיעו לפגישה עם מעט חפצים

הכלל הזה קצת מוזר לאנשים בהתחלה, כי מה הקשר בין החפצים שאני בא איתם לביטחון העצמי שלי? ועוד איך זה קשור לשפת גוף? אז האמת שיש קשר ישיר לביטחון העצמי וקשר עקיף לשפת גוף ואני אסביר.

כשאתם באים לפגישה ומתיישבים אתם צריכים שהפוקוס הראשוני יהיה בכם, בין אם זה פגישה ראשונה ובין אם זה חבר טוב ואדם מוכר. אם תגיעו עם ג'קט, תיק גב, לפטופ וטלפון נייד אתם תיכנסו לפגישה, תורידו את הג'קט, תסדרו את תיק הגב, תפתחו את הלפטופ, אולי הטלפון שלכם יצלצל ובעצם כל העוצמה שיכולתם ליצור בעזרת שפת הגוף שלכם הלכה לפח.

האדם שנמצא איתכם לא יכול לקבל את האפקט שאתם רוצים, הוא לא יכול להתרכז רק בכם ולכן תגיעו עם מעט הסחות דעת או לפחות תצמצמו התעסקות מיותרת בשניות הראשונות. ככה תשאירו מקום לשפת הגוף שלכם לפעול.

טריק מעניין

אם יש לכם חפצים כמו מפתחות, פלאפון, יש מי שאומרים שלפרוש אותם על השולחן בפגישה עסקית משדר, אני מרגיש בנוח, אני בעל הבית כאן. קחו בחשבון שזה יכול להיתפס גם כחוסר נימוס במצבים מסוימים.

כלל 4# לשפת גוף של ביטחון עצמי

תזוזו מעט בזמן הפגישה

תנועות מרובות מתפרשות כחוסר ביטחון.

אדם שנמצא מולך כרגע וזז הרבה (מחפש במה להתעסק עם הידיים, מקפיץ רגליים מזיז את הראש ועוד תנועות בסגנון הזה) משדר לך בשפת הגוף שלו שהוא כרגע לא איתך במאה אחוז, משהו מפריע לו ומטריד אותו. הוא לא שקט וזה לא מסר שנרצה לשדר. המסר שנרצה לשדר הוא שאנחנו אנשים יציבים, בטוחים בעצמינו, שאנחנו אנשים עם ראש על הכתפיים ולכן תנועות מועטות מראות ביטחון עצמי ויציבות.

טיפ מאסטר: בזמן ישיבה מומלץ לשבת עם גב ישר (לא זקוף כמו בול עץ) ומידי פעם להטות את הראש. נסו את זה מול המראה ותראו את הביטחון שאתם משדרים, אתם תרגישו את זה באופן מיידי.

כלל 5# לשפת גוף של ביטחון עצמי

תנועות איטיות ודיבור איטי

תנועות איטיות ודיבור איטי משדרים לצד השני שאתם לא מתרגשים יותר מידי ממה שקורה.

אנשים שמדברים מהר, כמו אלו שזזים מהר, אומרים לנו בשפת גוף שלהם שמשהו גורם להם להעלות את קצב הדיבור הנורמלי או הסטנדרטי, שמשהו שקורה כרגע מרגש אותם (לטובה או לרעה) ולכן זה משפיע עליהם.

אנשים שיש להם ביטחון עצמי גבוה מראים שהם שקולים, שהם יודעים לקחת החלטות בצורה אחראית ולא מפחדים לעשות את זה, ולכן יש להם קצב שיחה דיי אחיד. הכוונה פה היא לא שיחה מונוטונית ומשעממת, כן תדברו ותשנו את הקצב שלכם מידי פעם אבל התנועות והדיבור צריכים להיות בקצב הגיוני.

כלל 6# לשפת גוף של ביטחון עצמי

דברו עם כפות ידיים פתוחות

גם הכלל הזה וגם הכלל הבא לא אומרים שאתם בטוחים בעצמכם בצורה ישירה. אז למה הם כאן? הכללים האלו אומרים שאתם כנים, שאתם אמיתיים ושאין לכם מה להסתיר. העובדה שעכשיו תתחילו לשדר ביטחון עצמי דרך שפת הגוף יכולה לגרום לאנשים שמכירים אתם לשאול את עצמם מה קורה פה? משהו אצלו השתנה? אתם רוצים לגבות את המסר הזה בכנות ולהגיד לאותו צד בתת מודע שכן זה באמת מי שאני, אין לך ממה לחשוש אני כנה לחלוטין.

כפות ידיים פתוחות מראות שאין לכם מה להסתיר, שאתם אמיתיים ומזמינים. שימו לב לתנועות של האנשים המשפיעים ביותר, לדוגמה דונלד טראמפ,  נשיא ארה"ב לשעבר ואיש עסקים דומיננטי מאוד, בכל נאום שלו ניתן לשים לב לכפות הידיים שלו המופנות החוצה.

כלל 7# לשפת גוף של ביטחון עצמי

חיוך

חיוך מייצג אמת. חיוך אמיתי וכנה עם שיניים חשופות מראה שאין לכם מה להסתיר. זה אחד הסימנים שיש עליהם את ההסכמה הרחבה ביותר בקרב מומחי שפת גוף

חיוך של אדם המחייך עם פה סגור מתפרש אצלינו בראש כחיוך מאולץ שנעשה בכח, ולכן זה נתפס כחוסר אמינות.

העובדה שתחייכו בזמן השיחה עם שיניים חשופות מפעם לפעם תראה לצד השני שאין לו ממה לחשוש כי זה באמת מי שאתם, שכל הרושם שאתם יוצרים הוא רושם כנה ואמיתי.

כלל 8# לשפת גוף של ביטחון עצמי

המנעו מהתעסקות בחפצים "זמינים"

חשבו על הסיטואציה הבאה: אתם יושבים בפגישה עסקית, באים להציג מיזם חדש ואדם שיושב מולכם ובוחן את העסקה לפתע לוקח את הדפים לכיוונו ומדפדף בהם או שהוא משחק בעט (מגלגל אותו, מזיז אותו על השולחן וכו'…).

לכאורה הסיטואציה שתיארתי לא נשמעת חריגה מידי או מוזרה מאוד, אבל היא כן תורמת לכם להבין מה קורה סביבכם. 

מצופה מאדם שבא לשמוע אתכם בפגישה עסקית שייתן לכם את המקום ויקשיב למה שיש לכם להגיד בקשב רב. הוא אמור להיות בשקט מופתי ולהאזין רק כדי שיוכל לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

ההתעסקות בדברים אחרים אומרת שהוא בלחץ, שהוא לא בפוקוס מלא, שמשהו בסיטואציה מרגיש לו לא נכון או שהוא לא מרגיש בנוח. 

אגב, זה תקף גם בדייטים ובכלל בכל סוג של תקשורת – הימנעו ממגע בחפצים קטנים כמו עטים בזמן פגישות, תנו תשומת לב מלאה לצד השני ואם הוא עושה את זה תנסו בצורה אלגנטית להעביר את נושא השיחה לנושא שיותר נוח לו, תתקרבו אליו ואז תוכלו לחזור לנושא שהלחיץ אותו.

שימו לב שבעזרת תשומת לב נכונה, הכלל הזה ייתן לכם יכולת לתמרן ולהעלות את הביטחון העצמי ואת תחושת החיבור של הצד השני אליכם.

כלל 9# לשפת גוף של ביטחון עצמי

הקפידו על ההופעה

הנושא של הלבוש וההופעה מדבר לתת המודע שלנו גם הוא. כשאנחנו רואים אדם שמתלבש בצורה מוקפדת אנחנו נוהגים לקבל מזה סימן חיצוני שיוצר רושם של רצינות וביטחון. אנשים שמתלבשים בצורה מוקפדת, מראים כלפי חוץ שיש להם יכולת ירידה לפרטים.

שימו לב שאתם לא מגיעים להופעה מוגזמת – זו לא המטרה. המטרה היא כן להיראות רציני וליצור רושם חיובי ולכן הקפידו מעל לממוצע.

חשבו לרגע על בן אדם בעל ביטחון עצמי גבוה שאתם מכירים. כנראה שאתם תופסים אותו כאדם משכיל, נחמד, איש שיחה מעולה, שעצותיו ניתנות עם בסיס. שימו לב שזה לא בהכרח שיש לתפיסות אלה בסיס או שיש לאדם זה במה להיות כל כך בטוח אלא זה מה שהוא משדר לכם.


בפגישה הבאה שלכם עם אותו אדם שימו לב לשפת גוף שלו ולתנועות שלו. חפשו את הטיפים שרשמתי לכם כאן ותופתעו לגלות שהרבה מהם הוא מממש. וזה כל הסוד.

איך לפתח ביטחון עצמי ממקור פנימי

המאמר הזה עסק באיך לשדר ביטחון עצמי דרך שפת הגוף, אך קחו בחשבון שבסוף אין דרך לזייף שפת גוף. אם בפנים אתם חסרי ביטחון, יקלטו את זה במיקרו הבעות הקטנות, גם מי שלא מומחה בקריאת שפת גוף יקלוט את זה באינטואיציה שלו, אי אפשר להחביא חוסר ביטחון פנימי.

לכן אתם חייבים לפתח ביטחון עצמי ממקור פנימי ויציב, מעבר ליתרונות של זה בשפת גוף, זה גם מה שיעזור לכם להרגיש יותר טוב עם מי שאתם, להגיע ליותר הישגים בחיים ולהיות מאושרים יותר.

ואם שואלים מה הדרך לפתח ביטחון עצמי באופן כזה, אז אני ממליץ לכם על התוכנית הדיגיטלית המושקעת והמקיפה NLP לביטחון עצמי, שבה תקבלו את כל הכלים שאתם צריכים לבצע כדי ליצור שינוי במערכת האמונות העמוקה שלכם ולשדר ביטחון עצמי ממקור פנימי.

בתוכנית תקבלו גם שיעורי בונוס מקיפים על יצירת כימיה, שפת גוף, השפעה ותקשורת בין אישית.

8 פרקים, 76 שיעורים שישנו את חייכם.

מעל 1,000 כבר הצטרפו ומשתמשים בשיטה בהצלחה רבה, וממליץ גם לכם.

כיום כשיש לתוכנית ותק, אני יכול להגיד שגם אלו שרכשו אותו לפני יותר משנה, חוזרים אליו שוב ושוב וכל פעם מחדש נתרמים ומקבלים פרספקטיבות חדשות ואנרגיה מחודשת, אתם רוכשים פעם אחת ומקבלים ערך גדול לשנים רבות קדימה.

לחצו כאן כדי לקבל פרטים על התוכנית NLP לביטחון עצמי.

בונוס – מדיטציה לשיפור ביטחון עצמי


רוצים להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף בחוויות ותובנות?

יש שתי דרכים לעשות זאת:

1. בתגובות של ערוץ היוטיוב. אני מגיב מהר ומשקיע זמן רב כדי לקרוא הכל ולענות לכולם.

ובלי קשר שווה לעקוב שם, כדי לקבל בחינם תכנים איכותיים שעולים רק ביוטיוב.

2. באינסטגרם. – כל רביעי (כמעט) אני עושה שאלות ותשובות בסטורי.

כמובן, גם באינסטגרם תמצאו תוכן בלעדי, ממוקד ואיכותי שמתפרסם רק שם.

לאימון אישי משולב NLP כיתבו לי

לחצו כאן כדי לקבל השראה שבועית לWhatsApp (הודעה אחת בשבוע)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן